Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Оздоровча кампанія

Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо оздоровчої кампанія 2017 року, станом на 07.07.2017 року.

 

В Тернопільській області в червні 2017 року розпочато оздоровчу кампанію.
Дислокація щодо функціонування закладів оздоровлення і відпочинку на 2017 рік визначена. Видано розпорядження голови ОДА № 285-од від 18.05.2017 року «Про дислокацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області на літній період 2017 року», доручення голови ОДА № 40 від 19.05.2017 року «Про утворення оперативного штабу облдержадміністрації з питань оздоровлення та відпочинку дітей» згідно якого для проведення лабораторно-інструментальних досліджень в оздоровчий період залучаються фахівці лабораторних центрів МОЗ України в Тернопільській області.
Фахівці міжрайонних та міськміжрайонних відділів ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” не залучалися в комісійному обстежені таборів на стадії підготовки їх до роботи в літній період 2017р.
ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” з дирекцією таборів укладено угоди на проведення дослідження питної води, харчових продуктів на показники безпеки, аналізу добового раціону на відповідність гігієнічним і фізіологічним нормативам. В усіх закладах проведені відповідні дезінфекційні, дератизаційні заходи.
Всього, з початку підготовчого періоду та оздоровчої кампанії проведено 380 лабораторних та інструментальних досліджень фахівцями ТОЛЦ МОЗ України, з них виявлено 16 відхилень (4,2%). За результатами досліджень інформовано керівників оздоровчих закладів.
Значна увага приділялась якості питної води, яку споживають діти в оздоровчих закладах. Станом на 07.07.2017р. досліджено :
- взірців води на хім показники – 28, в 1 випадку виявлено невідповідність за вмістом заліза (3,5 %);
- взірців води на бак. показники - 47, в 11 випадках виявлена невідповідність за бак показниками (23,4%);
За результатами досліджень проводилась промивка та дезінфекція мереж водопостачання. Після проведення промивання та дезінфекції джерел водопостачання питна вода відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10. «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»:
Проведено також 3 дослідження води відкритих водойм за хімічними та 4 дослідження за бактеріологічними показниками, в одному випадку виявлено відхилення.
Проводиться також лабораторний контроль якості харчування: калорійності (39 досліджень, відхилень не виявлено) та дослідження на бактеріологічне забруднення готових страв (30 – відхилень не виявлено). Виявлено 4 невідповідності (2,0 %) у 202 гігієнічних змивах. Досліджено 71 взірець овочів та фруктів на вміст нітратів – невідповідності виявлено у 1 взірці.
Під час підготовки до оздоровчої кампанії в 5 закладах проведено акарологічні обстеження (обстеження на наявність кліщів). В 9 закладах проведено акарацидні заходи.


Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ ДСЕС України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на terses. gov. ua

Робота проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року станом на 05.09.2016 року

 

Станом на 05.09.2016 року дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, які функціонували на території області протягом літнього періоду завершили свою роботу. Протягом оздоровчої кампанії на базі 8 позаміських таборів та 1 санаторію оздоровлено 3164 дитини, окрім цього, на базі таборів з денним перебуванням дітей, які були організовані на базі загальноосвітніх навчальних закладів охоплено відпочинком 2491 дитину.
Фахівцями міжрайонних та міськміжрайонних відділів ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» під час кожного заїзду здійснювався лабораторний контроль за якістю питної води та води з місць купання, харчових продуктів, добового раціону на відповідність гігієнічним і фізіологічним нормативам. Окрім цього, на прилеглих територіях усіх стаціонарних закладів проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів.
З початку підготовки та проведення оздоровчої кампанії фахівцями взято участь у 39 обстеженнях закладів оздоровлення та відпочинку із застосуванням лабораторно-інструментальних методів дослідження.
В період з 01.06.2016 р. по 31.08.2016 року проведено наступні лабораторні дослідження:
- аналізів води на бак. дослідження – 122/8 (6,5%);
- аналізів води на хім. дослідження - 87/6 (6,9%);
- води з місць купання на бак. дослідження – 8/2 (25%);
- води з місць купання на хім. дослідження - 8/0;
- страв на калорійність – 85/2 (2,3%);
- продуктів на бак. забрудненість – 98/1 (1,0%);
- овочів та фруктів на вміст нітратів – 183/7 (3,8%);
- гігієнічних змивів – 391/12 (3,1%).
При виявленні відхилень лабораторно-інструментальних досліджень в усіх випадках інформувались відповідальні особи, після вчинення комплексу заходів по усуненню недоліків проводились повторні дослідження.
Спалахи інфекційних захворювань і харчових отруєнь в оздоровчих закладах області протягом оздоровчої кампанії 2016 року не реєструвались.


М.П. Дручковська


Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Робота проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року станом на 30.08.2016 року

Станом на 30.08.2016 року стаціонарні заклади завершили свою роботу, за виключенням ДОЗ «Лісова пісня» м. Борщів, де з 19.08.2016 р. триває IV заїзд - на оздоровлення прибуло 39 дітей із Донецької області.

Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарицидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на хімічне дослідження та 3 взірці на бактеріологічне дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10).
Досліджено 3 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення, 3 страви на калорійність, 5 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД.
Відібрано 5 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська:
21.08.2016 року заклад завершив свою роботу.

Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району:
29.08.2016 р. заклад завершив свою роботу.

Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок» с. Скоморохи:
30.07.2016 р. заклад завершив свою роботу.

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка» с. Нирків Заліщицького району.
29.08.2016 р. заклад завершив свою роботу.

Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
14.07.2016 р. заклад завершив свою роботу.

Офтальмологічний санаторій «Барвінок» с. Манюки Зборівського району.
17.08.2016 р. заклад завершив свою роботу.

Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
09.08.2016 р. заклад завершив свою роботу.

Оздоровчий табір «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
26.07.2016 р. заклад завершив свою роботу.


М.П. Дручковська


Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Робота проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року станом на 22.08.2016 року

 

Протягом тижня в області функціонували 5 стаціонарних оздоровчих закладів:
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
ІV зміна 21.08 2016 року завершила свою роботу, оздоровлено 182 дитини..
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за бактеріологічними показниками. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарицидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на хімічне дослідження, 3 взірці води на бактеріологічне дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Досліджено 4 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення, одну страву на калорійність. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД
Відібрано 24 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів (3 взірці не відповідають вимогам НД). Протокол досліджень із заключенням про невідповідність взірців по вмісту нітратів вручено директору.
Відібрано 5 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).
ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів:
IV заїзд з 19.08.2016 р. на оздоровлення прибуло 39 дітей із Донецької області.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарицидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання
Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІV заїзд з 08.08.2016 р., оздоровлюється 204 дитини.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води питної (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на хімічне дослідження та бактеріологічне дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10),
Відібрано та досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження) з відкритого водойму. Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Досліджено 10 взірців продуктів на бактеріологічне забруднення, 5 взірців страв на хімічне забруднення, 3 страви на калорійність, 6 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД.
Відібрано 20 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД.).
Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
На даний час оздоровча зміна відсутня.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
IV заїзд дітей з 09.08.2016 р. оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.
Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.
Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
З 28.07. по 17.08.2016 р. триває ІІ заїзд, оздоровлюється 75 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).
Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.
Оздоровчий табір «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Робота проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо оздоровчої кампанії 2016 року станом на 16.08.2016 року

 

На даний час в області функціонує 4 стаціонарних заклади:
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
Триває ІV зміна з 05.08.2016 р., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за бактеріологічними показниками. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарицидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.

ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів:
Заплановано IV заїзд дітей з 17.08.2016 р.

Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІV заїзд з 08.08.2016 р., оздоровлюється 204 дитини.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води питної (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.

Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
IV заїзд дітей з 09.08.2016 р. оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на хімічне дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10), 3 взірці води на бактеріологічне дослідження (відповідають вимогам НД).
Досліджено 3 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення, та один взірець страв на хімічне забруднення, 3 страви на калорійність, 8 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД.
Відібрано 20 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД.).

Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
З 28.07. по 17.08.2016 р. триває ІІ заїзд, оздоровлюється 75 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано по 1 взірці води на хімічне дослідження та бактеріологічне дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Досліджено 4 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення, 3 взірці страв на хімічне забруднення, 3 страви на калорійність, 3 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД.
Відібрано 30 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).

Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.


Оздоровчий табір «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Робота проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року станом на 08.08.2016 року

На даний час функціонує 4 стаціонарних заклади:

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
Триває ІV зміна з 05.08.2016 р., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарицидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.

ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів:
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІV заїзд з 08.08.2016 р., оздоровлюється 204 дитини.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води питної (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.

Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
На сьогоднішній день завершилась ІІІ оздоровча зміна.
Заплановано IV заїзд дітей з 09.08.2016 р.

Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
З 28.07. по 17.08.2016 р. триває ІІ заїзд, оздоровлюється 75 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).

Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
З 29.07. по 09.08.2016 р. відпочиває 37 дітей воїнів АТО (з м. Маріуполь) від благодійної організації «Благодійний Фонд» Україна з любов’ю» м. Тернопіль (лише оренда приміщень).
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по хімічним показникам (завищений вміст заліза). 13.06.2016 року проведено дезінфекцію та прокачено воду в системі водопостачання. Відібрано воду на дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).

Оздоровчий табір «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.


М.П. Дручковська

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Робота проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року станом на 01.08.2016 року

На даний час функціонує 5 стаціонарних таборів:

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
Триває ІІІ зміна з 11.07.2016 р., оздоровлюється 168 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарицидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.

ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів:
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІІІ зміна з 18.07.2016 р., оздоровлюється 250 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води питної (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Протягом тижня фахівцями міжрайонного відділу обласного лабораторного центру відібрано по 1 взірцю води питної на бактеріологічне та санітарно-хімічне дослідження (всі взірці відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10). Відібрано та досліджено по 1 взірцю води на хімічне та бактеріологічне забруднення з місць купання (відповідають вимогам НД).
Досліджено 4 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення та 4 взірці страв на хімічне забруднення, 3 страви на калорійність, 7 взірців овочів і фруктів на вміст нітратів. Результати всіх досліджень відповідають вимогам НД.
Відібрано 20 гігієнічних змивів (2 не відповідають вимогам НД), про що проінформовані відповідальні особи.

Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
З 18.07.16 р. триває ІІІ заїзд, оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дизентерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.

Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.

Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
З 28.07. по 17.08.2016 р. триває ІІ заїзд, оздоровлюється 75 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).

Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
З 29.07.2016 р. заїхало 37 дітей воїнів АТО (з м. Маріуполь) від благодійної організації «Благодійний Фонд» Україна з любов’ю» м. Тернопіль (лише оренда приміщень).
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по хімічним показникам (завищений вміст заліза). 13.06.2016 року проведено дезінфекцію та прокачено воду в системі водопостачання. Відібрано воду на дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).

Оздоровчий табір «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
На даний час оздоровча зміна відсутня.


М.П. Дручковська

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року, станом на 18.07. 2016 року.


На даний час функціонує 6 стаціонарних таборів :
ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів.
ІІ заїзд з 08.07., оздоровлюється 145 дітей.

Детальніше...

Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року, станом на 11.07. 2016 року.

На даний час функціонує 9 стаціонарних таборів :
ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів.
ІІ заїзд з 08.07., оздоровлюється 145 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарацидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 3 взірці води на бактеріологічне та 1 пробу води на хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД).
Досліджено 9 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 5 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 172 дитини.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарацидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 3 взірці води на бактеріологічне та 1 пробу води на хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 6 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД).
Досліджено 15 взірців овочів та фруктів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 10 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).

Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 250 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано по 1 взірцю води на хімічне та бактеріологічне дослідження (в роботі).
На дослідженні 5 взірців продуктів на бактеріологічне забруднення та 4 взірці страв на хімічне забруднення .
Досліджується 7 взірців овочів та фруктів на вміст нітратів (в роботі).
Відібрано 20 гігієнічних змивів ( в роботі).
Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
ІІ заїзд з 11.07., заплановано оздоровлення 45 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 2 екз/прапор-км).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано по 1 взірцю води на хімічне та бактеріологічне дослідження (в роботі).
На дослідженні 5 взірців продуктів на бактеріологічне забруднення та 2 взірці страв на хімічне забруднення .
Досліджується 5 взірців овочів та фруктів на вміст нітратів (в роботі).
Відібрано 20 гігієнічних змивів ( в роботі).

Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 3 взірці води на бактеріологічне та 1 пробу води на хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), Досліджено 5 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД).).
Відібрано 10 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).
Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
ІІ зміна з 01.07. 2016 року, оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (кліщів не виявлено).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на бактеріологічне дослідження (відповідає вимогам НД).
Досліджено 4 страви на калорійність (2 страви не відповідають вимогам НД), про що інформовані відповідальні особи.
1 взірець продукції на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД).
Відібрано 8 гігієнічних змивів, в 1-му випадках виявлено бактерії групи кишкової палички, про що інформовані відповідальні особи.

Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
ІІ заїзд розпочав свою роботу 06.07., заїхало на оздоровлення 70 дітей
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).

Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
ІІ заїзд з 08.07., оздоровлюється 76 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по хімічним показникам (завищений вміст заліза). 13.06.2016 року проведено дезінфекцію та прокачено воду в системі водопостачання. Відібрано воду на дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
Оздоровчий табір «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
Заїзд з 01.07., оздоровлюється 90 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 2 екз/прапор-км).
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на бактеріологічне дослідження (вода не відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам), про що інформовані відповідальні особи.

Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ ДСЕС України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на terses. gov. ua.

Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року, станом на 05.07. 2016 року.

На даний час функціонує 6 стаціонарних таборів :
ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів.
І заїзд з 14.06., оздоровлюється 170 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарацидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 172 дитини.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарацидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 3 взірці води на хімічне та 1 пробу води на бактеріологічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), Досліджено 4 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 250 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.

Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
І заїзд з 15.06., оздоровлюється 36 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 2 екз/прапор-км).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 3 взірці води на бактеріологічне та 1 пробу води на хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено по 2 взірці продуктів на бактеріологічне і хімічне забруднення (відповідають вимогам НД).).
Відібрано 5 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).
Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
ІІ зміна з 01.07. 2016 року, оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (кліщів не виявлено).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 1 взірець води на бактеріологічне дослідження (в роботі).
Досліджуються 3 страви на калорійність (в роботі), 1 взірець продукції на бактеріологічне забруднення (в роботі).
Відібрано 8 гігієнічних змивів (матеріал в роботі).
Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
І заїзд закінчив свою роботу. Наступний заїзд заплановано з 07.06.2016 року.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).

Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
І заїзд з 20.06., оздоровлюється 95 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по хімічним показникам (завищений вміст заліза). 13.06.2016 року проведено дезінфекцію та прокачено воду в системі водопостачання. Відібрано воду на дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).


Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ ДСЕС України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на terses. gov. ua.

Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року, станом на 29.06. 2016 року.


На даний час функціонує 6 стаціонарних таборів :
ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів.
І заїзд з 14.06., оздоровлюється 170 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарацидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 3 взірці води на бактеріологічне та 1 пробу води на хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено по 3 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 10 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 10 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 172 дитини.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарацидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
ІІ зміна з 26.06., оздоровлюється 250 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Протягом тижня з 22.06 по 29.06 2016 року лабораторно – інструментальні дослідження в даному закладі не проводились
Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
І заїзд з 15.06., оздоровлюється 36 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 2 екз/прапор-км).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
І заїзд з 11.06., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.
Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
І заїзд закінчив свою роботу. ІІ заїзд заплановано з 01.07 2016 року.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (кліщів не виявлено).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
І заїзд закінчив свою роботу. Наступний заїзд заплановано з 07.06.2016 року.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).
Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
І заїзд з 20.06., оздоровлюється 95 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по хімічним показникам (завищений вміст заліза). 13.06.2016 року проведено дезінфекцію та прокачено воду в системі водопостачання. Відібрано воду на дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано по 1 взірцю води на бактеріологічне та хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено 2 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД).
Відібрано 12 гігієнічних змивів (відповідають вимогам НД).

Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ ДСЕС України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на terses. gov. ua.

Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року, станом на 22.06.2016 року.


На даний час функціонує 8 стаціонарних таборів :
ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів.
І заїзд з 14.06., оздоровлюється 200 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарацидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
І заїзд з 10.06., оздоровлюється 140 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарацидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано по 2 взірці води на бактеріологічне та хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено по 3 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 9 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 10 гігієнічних змивів (матеріал в роботі).

Дочірнє підприємство - оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
І заїзд з 06.06., оздоровлюється 250 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено по 3 продукти на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД), 2 продукти на хімічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 5 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 30 гігієнічних змивів, у 2-ох випадках виявлено бактерії групи кишкової палички.
Під час підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано по 1 взірцю води на бактеріологічне та хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Відібрано воду з місць купання (бактеріологічне та хімічне дослідження). Після дощів вода по бактеріологічним показникам не відповідає вимогам санітарного законодавства.
Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
І заїзд з 15.06., оздоровлюється 36 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 2 екз/прапор-км).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано по 1 взірцю води на бактеріологічне та хімічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Відібрано воду з місць купання - басейн (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено 6 взірці продуктів продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД), 4 взірці продуктів на хімічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 6 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 20 гігієнічних змивів, в 1-му випадках виявлено бактерії групи кишкової палички, про що інформовані відповідальні особи.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
І заїзд з 11.06., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб
Протягом тижня фахівцями лабораторного центру відібрано 2 взірці води хімічне дослідження та 1 взірець на бактеріологічне дослідження (відповідає вимогам санітарного законодавства).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено 3 взірці продуктів на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 10 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 10 гігієнічних змивів, відхилень не виявлено.
Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
І заїзд з 15.06., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (кліщів не виявлено).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
І заїзд з 01.06., оздоровлюється 25 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено по 2 продукти на бактеріологічне та хімічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 6 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 20 гігієнічних змивів, в 1-му випадку виявлено бактерії групи кишкової палички, про що інформовані відповідальні особи.
Оздоровчий табір «Лісова казка» с. Борщівка Лановецького району.
І заїзд з 20.06., оздоровлюється 95 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по хімічним показникам (завищений вміст заліза). 13.06.2016 року проведено дезінфекцію та прокачено воду в системі водопостачання. Відібрано воду на дослідження (вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10).
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ ДСЕС України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на terses. gov. ua.

Робота, проведена фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо оздоровчої кампанія 2016 року, станом на 17.06.2016 року.

Згідно розпорядження голови ОДА № 295-од від 25.05.2016 року «Про дислокацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області на літій період 2016 року» в області заплановано функціонування 9 стаціонарних оздоровчих закладів.

Борщівський район:
1. ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів, вул..Нічлава, 85;
2. Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч», смт.Скала-Подільська.
Бучацький район:
3.Дочірнє підприємство- оздоровчий комплекс «Лісовий» ,с.Скоморохи;
4.Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
Заліщицький район:
5. Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків.
Збаразький район:
6. Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл», с. Колодно, вул. С.Бандери 72.
Зборівський район:
7. Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки.
Лановецький район:
8. Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Лісова казка», с. Борщівка.
Теребовлянськи район:
9. Колективний міжгосподарський стаціонарний оздоровчий заклад «Промінь» с.Долина.

Фахівці міжрайонних та міськміжрайонних відділів ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанпідслужби України” приймали участь в комісійному обстежені таборів на стадії підготовки їх до роботи в літній період 2016р. Надавались консультації та рекомендації з приведення матеріально-технічної бази закладів до вимог санітарного законодавства.
З дирекцією таборів укладено угоди на проведення дослідження питної води, харчових продуктів на показники безпеки, аналізу добового раціону на відповідність гігієнічним і фізіологічним нормативам. В усіх закладах проведені відповідні дезінфекційні, дератизаційні заходи.

На даний час функціонує 7 стаціонарних таборів :

ДОЗ «Лісова пісня» м.Борщів.
І заїзд з 14.06., оздоровлюється 200 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено лабораторні дослідження якості питної води (4 аналізи води на бактеріологічне і хімічне дослідження). Вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10. Також проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів – виявлено 12 екз/прапор-км.
Тричі проведено дезінфекцію системи водопостачання та акарацидні заходи. Обстежено 19 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезентерійну групу, проведено гігієнічне навчання.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» смт.Скала-Подільська.
І заїзд з 10.06., оздоровлюється 140 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття проведено 7 досліджень води (бактеріологічне та хімічне дослідження). Спочатку вода (4 взірці) не відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10 по бактеріологічним показникам. Після проведення дезінфекції системи водопостачання, за результатами повторних досліджень вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Проведено акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 9 екз/прапор-км), за результатами обстеження проведені акарацидні заходи.
Обстежено 18 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу, проведено гігієнічне навчання.

Дочірнє підприємство- оздоровчий комплекс «Лісовий», с.Скоморохи Бучацького району.
І заїзд з 06.06., оздоровлюється 250 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 4 екз/прапор-км).
З місць купання двічі досліджено воду (бактеріологічне та хімічне дослідження). Вода відповідає вимогам санітарного законодавства.
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено по 3 продукти на бактеріологічне забруднення (відповідають вимогам НД), 2 продукти на хімічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 5 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 30 гігієнічних змивів, у 2-ох випадках виявлено бактерії групи кишкової палички.
Під час підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Колективний міжгосподарський дитячий стаціонарний оздоровчий заклад «Лісовий дзвіночок», с.Скоморохи.
І заїзд з 15.06., оздоровлюється 36 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 2 екз/прапор-км).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Стаціонарний заміський дитячий оздоровчий табір «Ромашка», с.Нирків Заліщицького району.
І заїзд з 11.06., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Також двічі проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Фахівцями обстежено 27 осіб, які працюють в оздоровчому закладі на тифо-дезинтерійну групу. У 4-х осіб результат обстеження виявився позитивним, працівники направлені на санацію.
Проведено гігієнічне навчання для 23 осіб.

Стаціонарний заміський оздоровчий табір «Сокіл» Збаразького району.
І заїзд з 15.06., оздоровлюється 100 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води на бактеріологічне і хімічне забруднення – вода відповідала вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (кліщів не виявлено).
В період підготовки закладу до роботи проведено дезінфекцію системи водопостачання.
Офтальмологічний санаторій «Барвінок», с.Манюки Зборівського району.
І заїзд з 01.06., оздоровлюється 150 дітей.
Під час підготовки закладу до відкриття двічі проведено дослідження води (бактеріологічне і хімічне). Вода відповідає вимогам ДСанПіну 2.2.4-171-10.
Проведені акарологічні обстеження чисельності кліщів (виявлено 3 екз/прапор-км).
Досліджено 3 страви на калорійність (страви відповідають вимогам НД), досліджено по 2 продукти на бактеріологічне та хімічне забруднення (відповідають вимогам НД). Досліджено 6 взірців овочів на вміст нітратів (результати досліджень відповідають вимогам НД).
Відібрано 20 гігієнічних змивів, в 1-му випадку виявлено бактерії групи кишкової палички, про що інформовані відповідальні особи.


Лікар з гігієни дітей та підлітків
ДУ «ТОЛЦ ДСЕС України» О.М. Гаврилюк

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на terses. gov. ua