Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Сучасна діагностика – запорука успішного лікування.

image002

 

Державна установа «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» є найбільшою державною лабораторною установою області і лідером на території Тернопільщини з проведення лабораторних досліджень медичного, мікробіологічного та санітарно-гігієнічного профілю.    

Основною метою діяльності Центру є реалізація державної політики у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення: проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань, розслідування причин і умов виникнення інфекційних захворювань, отруєнь, радіаційних забруднень.

Основною складовою установи є потужна база з широкою мережею сучасно обладнаних лабораторних відділень із професійним персоналом на території області, що здійснюють доступні для населення діагностичні і профілактичні дослідження.

 

image004

До складу установи входять вірусологічна, бактеріологічна,  паразитологічна, санітарно-гігієнічна лабораторії, лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів і лабораторія особливо небезпечних інфекцій.

Звичайно, що кожен із цих підрозділів є особливим, адже поле діяльності названих лабораторій досить широке і стосується безпеки здоров’я кожного мешканця краю.

Щодня виникає велика ймовірність захворювання на одну із найнебезпечніших хвороб сучасності – кліщовий бореліоз (хворобу Лайма). Саме в лабораторії особливо небезпечних інфекцій здійснюється діагностика цього захворювання. Ця унікальна лабораторія збудована п’ять років тому за сприяння уряду США в рамках угоди між МОЗ України та Міністерством оборони США щодо співпраці у галузі запобігання поширенню патогенів, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї.

Так, саме на базі даної лабораторії проводяться дослідження іксодових кліщів шляхом темнопольної мікроскопії з метою виявлення борелій, що є збудниками кліщового Лайм-бореліозу. Ця методика є експрес-діагностикою, тобто результат можемо визначити впродовж 20-30 хв.

На базі даної лабораторії також проводиться дослідження біологічного матеріалу (сироватки крові) методом імуноферментного аналізу з метою виявлення антитіл класу М та G до збудника кліщового бореліозу. Імуноферментний аналіз крові (ІФА) – точний і чутливий метод лабораторної діагностики, за допомогою якого можна визначити якісний і кількісний склад антигенів і антитіл у біологічному матеріалі.

image006

Для підтвердження своєї компетентності, незалежності та високого рівня професіоналізму у 2015 році лабораторія пройшла міжнародну акредитацію згідно вимог Національного стандарту України ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» і отримала атестат, що дає право на проведення випробувань згідно заявленої сфери.

Для дотримання вимог стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006, з метою розширення переліку досліджень фахівці ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» протягом 2018 року  провели  міжлабораторні  порівняльні  раунди більш ніж з десятьма аналогічними установами по всій Україні за кожним  із напрямків своєї діяльності. Усі отримані результати задовільні, критерії проведення досліджень дотримані, що свідчить про високий професіоналізм фахівців лабораторного центру.

Цього ж року в процесі акредитації проведено перевірку всіх лабораторій Центру групою експертів незалежного компетентного органу (НААУ), дано схвальну оцінку за всіма напрямками роботи. Уперше на Тернопіллі оцінено цілковиту здатність виконувати дослідження з використанням заявлених методик з розділу дослідження біологічних факторів, в т. ч. біологічного матеріалу від людей.

Акредитація лабораторій є одним із важливих механізмів забезпечення впевненості наших відвідувачів у якості і компетентності робіт, об’єктивним доказом того, що лабораторії працюють відповідно до найкращої практики, а також є істотним аргументом при виборі постачальників на державному і міжнародному ринку, а протоколи випробувань наших лабораторій визнаються як в Україні, так і за її межами.

Мешканці Тернополя й області мають унікальну можливість у випадку виникнення ситуації, що загрожує їхньому здоров’ю, вчасно звернутись до фахівців лабораторій, діючих на базі Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України.

К.м.н., заступник директора із

впровадження системи

управління якістю, лікар - бактеріолог                                   Кравчук Ю.А.