Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Аналіз спалахів сальмонельозної інфекції.

image002sdfdsf

 

У структурі спалахів інфекційних захворювань людини одне з провідних місць займають сальмонельози.

Сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання з групи зоонозів, де резервуаром та джерелом збудника є багато видів  тварин,  птиці.

Людина може інфікуватися при догляді за хворими тваринами, в процесі обробки туш тварин та птиці, неправильному використанні яєць в кулінарних цілях, і як наслідок - забруднення страв в процесі їх приготування (інфікований інвентар, неправильне зберігання і транспортування сировини). Накопиченню та розмноженню збудника в харчових продуктах сприяють: недотримання температурного режиму при зберіганні швидкопсувних продуктів, товарного сусідства при зберіганні, обробці сировини та готових страв. Людина може бути джерелом інфекції сальмонельозу лише в умовах стаціонару.

 

У Тернопільській області за 8 місяців поточного року зареєстровано 7 спалахів сальмонельозної інфекцій та одне групове захворювання (сімейне вогнище), в результаті яких постраждало 68 осіб, з них 44 дитини. Спалахи реєструвались у побуті – 4, організованих колективах – 2, закладі громадського харчування – 1.

За результатами епідрозслідування спалахів фахівцями ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" всі спалахи етіологічно розшифровані. Домінуючим збудником, що був виділений від хворих, контактних осіб та з об’єктів зовнішнього середовища під час спалахів є Salmonella enteritidis, і лише в одному - Salmonella typhіmurium.

У підсумку маємо встановлене ймовірне джерело інфекції - хворі свійські птиці, сировина яких використовувалась для приготування страв (курячі - качині яйця, куряче м’ясо). Факторами передачі інфекції слугували харчові продукти, готові страви, сировина.

Застерігаємо Вас, при покупці та використанні яєць, м’ясних та молочних продуктів будьте ретельними та уважними.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщенні на сайті, дозволяється за умови посилання на terses.gov.ua.

 

         Лікар - епідеміолог                                                              Т.Ю. Заставна