Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Санітарно – епідеміологічна ситуація за 11.09.2015 року

За результатами проведених лабораторно-інструментальних досліджень в плані здійснення поточного санітарно-епідеміологічного нагляду, моніторингових санітарно-гігієнічних досліджень, розслідування випадків інфекційних захворювань, тощо, органами Держсанепідслужби області за 11.09.2015 року встановлено наступні невідповідності нормативним вимогам:
За санітарно-гігієнічними показниками:

Вода питна: децентралізовані джерела водопостачання:
- Борщівський район: (2 взірці) смт. Мельниця-Подільська, с.Горошова індивідуальні криниці – невідповідність за загальною жорсткістю, за вмістом нітратів.
- Підгаєцький район: (1 взірець) с.Поплави, індивідуальна криниця – перевищення за вмістом нітратів.
- Підволочиський район: (1 взірець), с.Новосілка шахтний колодязь – перевищення за вмістом нітратів.

За бактеріологічними показниками:

Вода питна централізовані джерела водопостачання:
- Теребовлянський район: (2 взірці) сГайворонки, с.Мишковичі, водопровід – виявлено загальні колі-форми.
- Підволочиський район: (1взірець) с.Скорики, водопровід – виявлено загальні колі-форми.
- м.Чортків: (1 взірець) водопровід – виявлено цитробактер.

Продукти харчування: м.Тернопіль торгова мережа: кефір 2,5% жирності, «Заяць домашній», торт «Наполеон», рулет «Горіховий», сир кисломолочний – виявлено бактерії групи кишкової палочки.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 11 вересня 2015 року за первинними діагнозами зареєстровано 16 випадків інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти –3 випадки;
- вірусний гепатит – 1 випадок;
- хронічний ВГ «С» - 1 випадок;
- туберкульоз – 1 випадок;
- хвороба Лайма – 1 випадок;
- покуси тваринами – 2 випадки;
- скарлатина – 1 випадок;
- мікроспорія – 1 випадок;
- лямбліоз – 1 випадок;
- вітряна віспа – 4 випадки.

Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань у світі серед дітей дошкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою». Це інфекційне захворювання за кількістю зареєстрованих випадків поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям.
Збудником захворювання є вірус Varicella zoster, який належить до родини герпес вірусів.
Джерелом інфекції є людина, хвора на вітряну віспу (від моменту появи перших елементів висипу і до 5-го дня після останнього підсипання) або оперізувальний герпес. Можлива трансплацентарна передача вірусу. Механізм передачі збудника вітряної віспи — аерогенний. Шлях передачі захворювання — крапельний.
Характерна сезонність - зимово-весняний період, що пов’язано з тривалим перебуванням дітей у закритих приміщеннях і зниженням опірності їх організму до інфекційних захворювань.
Інкубаційний період – 11-21 день. Захворюваність найчастіше спорадична. Сприйнятливість загальна, хворіють в основному діти, навіть з перших днів життя. Імунітет після хвороби тривалий, повторні випадки захворювання спостерігаються дуже рідко.
Вітряна віспа – гостре інфекційне захворювання. що характеризується помірною інтоксикацією та папуло-везикульозним висипом.
Хворий підлягає ізоляції, яку припиняють не раніше, ніж через 5 днів після появи останнього елемента висипу. Госпіталізація здійснюється за клінічними показаннями. У приміщенні, де перебуває хворий, щодня проводять вологе прибирання та провітрювання.
Дітей дошкільного віку та учнів перших двох класів з оточення хворого не допускають у дитячі заклади з 11-го по 21-й день від моменту контакту.
. Своєчасне виявлення та ізоляція хворих є провідним протиепідемічним заходом.